Büyülü Dünya Izlanda

BÜYÜLÜ DÜNYA İZLANDA

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Izlanda
Tarih(ler)
İlk Tarih: 29 Eki 2020
3 GECE
8.900.00TLBaşlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
8.900.00TL – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Izlanda
Tarih(ler)
İlk Tarih: 29 Eki 2020 00:00
Tur Programı :
 
1. Gün  ISTANBUL- REYKJAVIK
 
Yolculuğumuza Istanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tura Turizm kontuarı önünde buluşarak başlıyor ve Tura Turizm özel uçağımızla Keflavike hareker ediyoruz.Bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra havalimanından ayrılıyor ve Reykjavike doğru yola çıkıyoruz. İzlandadaki ilk gününüzde, dünyanın en kuzeyinde yer alan başkent Reykjavik, ıslak ve rüzgarlı olmasına rağmen Gulf Stream sayesinde şaşırtıcı ölçüde ılıman bir şehir olarak sizi karşılar. Havalimanından otelinize doğru hareket edip ardından panoramik Reykjavik turumuza başlıyoruz. Eski liman ve eski şehir merkezi, balık pazarı, Hallgrimskirkja Kilisesi, Soğuk Savaş ın sonunu etkili bir şekilde belirleyen 1986 yılında zirve başkanları Mihail Gorbaçov ve Ronald Reagan toplantısına tanıklık eden Höfi Evi ve Parlamento Binası Althingishusid, şehirdeki ikinci gününüzde göreceğiniz yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün  REYKJAVIK - SELFOSS
 
Kahvaltı sonrası, İzlandanın en önemli turistik yerlerinden biri olan Blue Lagoon ile tanışacağız. Güzel sütlü mavi opak suyun koyu yeşil yosunlarla kaplı siyah lav alanlarına keskin bir tezat oluşturduğu bölgede, ortalama 38° sıcaklıktaki su ile tüm yorgunluklarınızdan arınıp sıra dışı bir deneyim yaşayacağız.Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz ile Golden Circle Turunu gerçekleştireceğiz;Kuzey Amerika ve Avrasya tektonik plakalarının yırtıldığı ve dünyada bu yırtığın deniz seviyesinin üzerinden görülebildiği tek yer olan Thingvellir Ulusal Parkı, doğanın ham gücünü sergileyen Langjökull buzulundan geçerek 32 metre yükseklikten dökülen İzlandanın en ikonik ve sevilen Gullfoss Şelalesi, en eğlenceli duraklardan biri olan ve yeraltı sularının magmaya yakın geçmesi sonucu hızla kaynaması ile oluşan basıncı yüzeye kadar ulaşan yarıklardan fışkıran oluşumların gözleneceği Geysir, geniş bir jeotermal alanda kurulu ve oradaki pek çok sera nedeniyle sıklıkla “Çiçek Köyü” olarak adlandırılan Güney İzlandanın büyüleyici kenti Hveragerdi veya İzlanda bahçeciliğinin büyüleyici örneklerinden biri olan ve orada yetişen sulu domateslerin tadına bakmak için Fridheimar Serası ile tanışacaksınız. Turumuzun sonunda Selfoss bölgesindeki otelimiz e otelimize transfer. Geceleme otelimizde
 
3. Gün  SELFOSS
 
Kahvaltinin ardından İzlandanın olağanüstü güney kıyıları, Viking efsaneleri ülkesi ve mistik doğal güzelliği arasında epik bir yolculuğa çıkıyoruz. 60 metre yükseklikten düşen, iki yanında barındırdığı gökkuşağı ile harika ve etkileyici Skógafoss Şelalesini, 2010 yılında patlamasıyla dünyaca ünlenen Eyjafjaliajokull Volkanı ile eteklerine yerleşmis İzlandanın en güzel manzaralarını görme imkânı bulacağız İzlandanın güneyindeki deniz kenarı olan ve şüphesizAteş ve Buz Ülkesinin doğa harikalarını görmek için gelenlere büyüleyici ziyafet sunacak olan eski Viking köyü Viki ziyaretinizin hemen ardından, muazzam bazalt bacaları, kükreyen Atlantik dalgaları ve çarpıcı panoramalarıyla, İzlanda nın siyah kumlu plajlarının en güzel örneği olarak kabul edilen, 1991 yılında National Geographic tarafından “gezegende ziyaret edilebilecek en iyi 10 tropik olmayan plaj”dan biri olarak seçilen ve Game of Thrones hayranlarının çok iyi bildikleri Black Sand Beach - Reynisfjara Plajı nda fotoğraf karelerimize unutulmaz manzaralar ekleyeceğiz. Turumuzun ardından Selfoss bölgesindeki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün  SELFOSS - KEFLAVİK - ISTANBUL
 
Kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Keflavik havaalanina transfer ediliyoruz. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası Tura Turizm özel uçağı ile İstanbula hareket ediyor ve varışımız ile birlikte yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.
 
 
 
Tur Fiyatı :

  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İndirimli
2 Kişilik Oda Tek Kişi
Tek Kişi Extra Yatak Çocuk
(*) Büyülü Dünya İzlanda  29/10/20-01/11/20 10900 TL 8900 TL 15800 TL 8900 TL 0 - 2 : 500 TL
2 - 12 : 8880 TL

 
 

Tura Dahil Olan Hizmetler

-Tura Turizm özel uçağı ile Istanbul - Keflavik - Istanbul arası ekonomik sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
-Belirtilen oteller veya benzerlerinde oda kahvaltı 3 gece konaklama
-Programda belirtilen tüm turlar
-Reykjavik Şehir Turu
-Blue Lagoon Turu
-Otel-havalimanı-otel transferleri
-Programda belirtilen şehirler arası transferler
-Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
-Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
-Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

-Vize Ücreti (120 €)
-Her türlü kişisel harcamalar
-Belirtilen tüm ekstra turlar
-Öğle ve akşam yemekleri
-Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
-Ekstra Turlar
-Golden Circle Turu kişi başı 80.-EUR
-SiyaH Kum Plajı ve Şelaleler Bölgesi Turu kişi başı 120.-EUR
-Domates Bahçesi Fridheimar Turu kişi başı 35.-EUR

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

İptal Koşulları

-Promosyon ve Türk lirası (TL) ile yapılan satışlarda iptal iade yoktur
Print Al